Понеділок, 02.12.2024, 20:40
  Вас вітає Боржавська Долина!
Головна Реєстрація Вхід     ENG -version
Приветствую Вас, Гість · RSS
Розділи сайту
Разділ новин
ПРОЕКТ "Збережемо малу залізницю" [15]
Ювілеї Боржавської вузькоколійки [3]
НПП "ЗАЧАРОВАНИЙ КРАЙ" [1]
Відновлення маркувань туристичних маршрутів [3]
Календар новин
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
ВХІД
Пошук
Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Боржавська Долина

Боржавська вузькоколійка - "Анця Кушницька"

      Нині територія долини річки Боржави охоплює три адміністративні райони області – Іршавський, Берегівський та Виноградівський. Тут у  1907-1909 рр. була збудована вузькоколійка, довжина якої 1926 р. сягала 107 км. За радянських часів рух тут припинився повністю. В останній час його відновлено на відрізку: Іршава-Хмільник, Хмільник-Виноградів. Ділянка шляху Хмільник-Берегове  використовується для технічних робіт.

   Громадська організація "Боржавська ініціатива”, яка продовжує діяльність по відновленню історичної залізниці-вузькоколійки, пропонує екскурсії-подорожі за маршрутами ст. Іршава - ст. Хмільник – ст. Виноградів, а також ст. Іршава – ст. Хмільник – ст. Берегово.




Міст через річку Іршавка в м.Іршава

    


Діюча кузня-музей "Гамора”  в селі Лисичево

        Їй вже майже 300 років, це збереження вікових традицій працелюбного народу. Сільськогосподарський реманент, викуваний під важким водяним молотом, користується у місцевих газдів особливим попитом.

    Як і раніше так і в наш час, використовується рухома сила води гірської річки Лисичанка. Каналом в кілька сот метрів вода подається на  величезне колесо приводячи його в дію. Обертальний рух колеса в свою чергу приводить у дію рух молота, вага якого 125 кілограмів. А далі нагрітий метал "витанцьовує” під молотом у спритних і вправних руках коваля і на очах через деякий час появляється виріб – мотика, чи лопата.

  В останню неділю червня в с.Лисичево відбувається фестиваль "Гамора", що збирає на своєму подвірї ковалів та музикантів ...

    

Покровська церква та дзвіниця ХУІ ст.

село Дешковиця

Побудована церква в 1699 році в с. сільце, у 1778 році перевезена в с. Дешковиця. Стіни з деревини, дуба, бука з’єднані вирізкою між собою при допомозі сокири. Зберігаються старовинні ікони, настінні розписи. Церква діюча і в наш час, в ній проводиться богослужіння православних християн. Дерев’яні церкви збереглися і у селах Івашковиця та Локоть.

 


                         Церква Святого Архистратига Михаїла -монастир отців Василіан

село Імстичево

Греко-католицький монастир розташований в селі Імстичево на горі Бокочовиця на висоті 220 м.н.р.м.. Село розташоване за 12 км від Іршави з боку шосе в напрямку на с. Довге, м. Свалява, і вже в 1844 році мало гербову печатку. Зведений монастир на кошти уродженця Імстичево Єпископа Іоаникія Зейканя в 1676 році. Він відіграв певну і значну роль як релігійний і культурний центр не тільки краю. Із Імстичівських  Зейканів вийшов наш видатний дипломат Іван Зейкань, що був відомим культурним діячем Росії за часів царювання Петра І. Сьогодні в монастирі є 4 монахи. При ньому діє загін скаутів. 


  



Національний парк  "Зачарований край”

  
Це справжня скринька з раритетними коштовностями природи. Букові праліси, оліготрофне болото " Багно”, вкрите товстим килимом з моху, непримітна на перший погляд квітка, росичка кругло листа, яка залюбки обідає... комахами. Та дивовижне відлуння Вашого голосу серед смерекових скель. Найоригінальнішим і Україні скельним масовим визнано так званий "Смерековий камінь”. Численні скелі заввишки 20-100 метрів внаслідок обвітрювальних  процесів набули форм замкових руїн (троний камінь), скам’янілої  смереки, тварин (камінь верблюд-велетень). Виходи андезитових скель створюють тут незабутній пейзаж для туристів.
Сайт управляється системою uCoz D&D